Výrobky ze dřeva

Krásné poličky Marka Vodičky!

Chci, aby moje výrobky vnášely život do pravoúhlých stěn našich domovů, a tak se nechávám inspirovat organickými, živými tvary v přírodě: v plynoucí vodě, ve skalách, ve větvích stromů, v jejich kořenech… Pokud byste však měli zájem spíše o střídmější, konvenčnější návrh, mohu vyhovět i Vám. Při povrchové úpravě dřeva upřednostňuji přírodní, zdravotně nezávadné oleje a vosky.

V práci se dřevem se zaměřuji na:

  • » dřevěné kliky
  • » umělecké návrhy a realizace oken, dveří, dekorativních výplní, reliéfů
  • kombinace více materiálů (zdobení dřeva vsazenými minerály, mědí apod.)
  • dětské hračky
  • jednoduchý nábytek

Dřevěným klikám a uměleckým návrhům jsou věnovány samostatné sekce, další ukázky mých prací naleznete níže.

Špaletová okna a vchodové dveře

Jasanová, špaletová okna s lištami a kličkami z třešňového dřeva pro starou chalupu autorů knihy "Aby porod nebolel". Ještě bude třeba dotvořit lišty okolo rámů vnějších oken, špaletu a parapet. Člověk může jen tak sedět a pozorovat krásu kresby masivního dřeva a naslouchat rozhovoru mezi vzrostlým jasanem a třešničkou - princeznou.

Reference:

Dřevěné kliky z třešně a okna z jasanu nenásilně zapadají do naší staré chalupy, která se nachází v zahradě s třešněmi a jasany. Otvírání oken je meditace sama o sobě.

Lucie S.Groverová, spisovatelka,výtvarnice, lektorka přirozené předporodní přípravy

Dřevěné kliky mi přišly ke dřevěným oknům záhy tak přirozené, že si již ani nedokážu představit jiné.

Radek Suchý Grover, překladatel a editor

Interiérové obložkové dveře

Interiérové obložkové dveře z dubového dřeva, lišty a kliky z jilmu.

Interiérové dveře z modřínu pro 1. stupeň základní školy Da Vinci v Dolních Břežanech.

Atypická okna a dveře

Atypická okna a dveře z jasanového dřeva pro slaměno-hliněný dům ve Vrbovcích v Bílých Karpatech. Řezbaná klika, lišty na skla a ochrana nad prahem dveří jsou vyrobeny ze dřeva třešňového. Výplň představuje dvě keltské formy, osazené minerály. Je namořena a zbroušena tak, aby více vynikla řezba. Vše je povrchově upraveno lazurou na dřevo ze směsi přírodních olejů, vnější části pak ochranou proti počasí od rakouské firmy Natural. Dle požadavků mohu vyrobit podobné dveře i okna, nebo jen dřevěné kliky a řezbané reliéfy na zeď.

Více o škole přírodního stavitelství a o eko osadě ve Vrbovcích se dozvíte na www.ekovesnice.cz, podrobnější informace o přírodních lazurách na www.prirodni-barvy.cz.

Vajíčkové okénko do interiéru z dubového dřeva. Motiv stromu a kličky jsou z jilmu. Ošetřeno lněným olejem.

Vestavěné skříně a vybavení interiérů

Vestavná řezbaná skříň z jasanového dřeva. Na této skříni jsem spolupracoval se zákazníkem, který si skříň sám navrhl. Korpus vyrobil truhlář Jiří Beneš z Lysé nad Labem. Nejprve jsme si vytvořili model z hlíny a jeho se na začátku striktně drželi. Z rozhovorů přicházely nové nápady a tvorba se stávala svobodnější a radostnější, takže jsme se mohli osvobodit od představ, které byly na začátku, a nechat promlouvat dílo, které s každým tahem dláta hovořilo o tom, jakým se chce stát. Dle požadavků mohu vyrobit řezbanou skříň i pro Vás.

Madla pro vchodové dveře waldorfské školy v Semilech. Dle přání mohu navrhnout a vyrobit madla i pro Vaše dveře.

Police, knihovny, dětský nábytek a jiné

Po dohodě mohu vybavit Vaši kancelář, kuchyň nebo dětský pokojík nábytkem dle individuálního návrhu.