Dřevěné kliky - kliky, které mají příběh a duši

Kolikrát denně otevíráme dveře a saháme přitom na kliku? Někdo dvacetkrát, někdo třeba stokrát… Je to jen krátký okamžik, ale i při něm můžeme zažít setkání s něčím neobyčejně obyčejným, jednoduše krásným a skutečným. Dřevěné kliky chtějí pohladit, zahřát na duši, rozveselit, vyvolat úžas. Jsou vyráběné ručně a jejich tvary vznikly z rozhovoru se živým dřevem, které sice již ztratilo životní síly, přesto však může promlouvat a působit. Základní otázka při hledání tvarů přitom byla: "Ořechu, jilme, buku, švestko, třešničko, jasane, dubu: Jak chceš, aby se Tě lidé dotýkali?"

Naši zákazníci si kliky vybírají do rozličných domů a k různým dveřím. Je jedno, zda mají obyčejné papundeklové dveře, nebo dveře vyrobené na zakázku. Máme radost, když nám pak zpětně sdělují, že každý, kdo k nim přijde domů, si ze všeho nejdříve všimne dřevěných klik. Někdy se stane, že kliky působí návykově a to potom děti otevírají dveře jen tak z radosti, že si mohou sáhnout na příjemný kus dřeva. To bylo naším záměrem od počátku: aby přitahovaly stejnou pozornost jako dřevěná hračka vyrobená rodiči s láskou pro své dítě. Ne plastová nebo jinak vylisovaná vedle tisíců stejných dalších, ale jako věc vyrobená s pozorností pro jednoho konkrétního člověka.

Usilujeme o skutečnost a pravdivost, stejně jako se hospodář stará o svá pole, rostliny a zvířata nebo jako švec šije boty pro konkrétního člověka.

V současné době vyrábíme řadu klik v různých dřevinách: jilm, dub, buk, ořech, třešeň, jasan, švestka. Všechny kliky jsou ošetřeny dvěma vrstvami tvrdovosku (voňavé směsi z přírodních olejů a z alpských bylin od rakouské firmy Complex), který zajišťuje vysokou odolnost a snadnou omyvatelnost. Záruka na kliky je pět let, nicméně při běžném užívání vydrží bez problému minimálně tak dlouho, jako Vaše dveře.

PRO VÝROBU DVEŘNÍCH KLIK POTŘEBUJEME ZNÁT:

  • tloušťku dveří
  • rozteč mezi osami kliky a zámku (72, nebo 90 mm)
  • zda máte fabku, nebo dózický zámek
  • u vchodových dveří, zda směřuje vnější klika nalevo, nebo napravo

Prosíme, uveďte tyto údaje v objednávce.

Jako jediní jsme měli mini-stánek s dřevěnými klikami na veletrhu Dřevostavby v Brně v roce 2013. Tam jsme také poskytli následující rozhovor pro IHNED.cz »

Prodejci našich dřevěných klik

Vyjímečné vlastnosti našich klik budí zájem i mezi prodejci, zde najdete seznam prodejců našich dřevěných klik »

Reference a realizace

Chcete-li si prohlédnout nedávné reference a realizace, podívejte se do sekce reference a realizace »

Dřevěné kliky dveřní

Dveřní kliky mají rozteč od osy kliky k fabce 90 mm, ale na přání můžeme za stejnou cenu vyrobit také štítek s roztečí 72 mm. Jsou určeny pro všechny typy dveří. Štítek má tloušťku 12 mm a ke dveřím ho lze jednoduše přišroubovat dvěma ozdobnými vruty. Hranol je vždy napevno zalepen k jedné z klik, s druhou je spojen šroubem s metrickým závitem, který se šroubuje do závitu v hranolu.

Dřevěné kliky okenní

Okenní kliky jsou určeny pro eurookna a klasická okna. Pro eurookna je dodáváme včetně rozvorového mechanismu Sekar a dvou šroubů s metrickým závitem k jedné klice. Štítky ke klasickým oknům lze jednoduše přišroubovat dvěma ozdobnými vruty. Připravujeme též řadu okenních klik pro špaletová okna.


Spouštíme nový e-shop s našimi výrobky!

Milí přátelé, posouváme se dál a spouštíme zbrusu nový e-shop s našimi výrobky. E-shop představí širší nabídku výrobků a poskytne lepší komfort vám i nám. Mimo výrobků na e-shopu nabízíme i aktuální informace o kurzech a další aktuality.

Doufáme, že budete spokojeni a že si vyberete.

www.drevene-kliky.cz