Zpracování ovčí vlny, vyprávění pohádek

Děti navštíví hospodáře, který jim povypráví o životě oveček. Donesou jim něco na zub. Při první nebo při druhé návštěvě pozorují stříhání ovcí (to se děje zpravidla na jaře, často současně s vypouštěním na pastvu nebo záhy potom, a pak na podzim, aby jim vlna na zimu ještě stačila dorůst). Děti dávají vlnu do pytlů nebo ji rozprostírají na plátno. Část vlny se ve škole vyčistí, propere a vyčeše. Připravená vlna se obarví, pak se z ní může filcovat nebo ji přadlena spřádá. Děti ji v tichosti pozorují a ona jim vypráví pohádku o třech přadlenách a líné Lidunce. Při práci s vlnou si děti uvědomí celý proces jejího získávání.

Popis programu

Prožitkový program Zpracování ovčí vlny, vyprávění pohádek je vhodný pro děti 1-2. třídy. Vhodný počet účastníků je 5-10 dětí. Program je koncipován jako několik volných pokračování, ke kterým dojde v průběhu různých ročních období. Délku jednotlivých setkání a denní dobu lze uzpůsobit potřebám učitele/lektora.


Spouštíme nový e-shop s našimi výrobky!

Milí přátelé, posouváme se dál a spouštíme zbrusu nový e-shop s našimi výrobky. E-shop představí širší nabídku výrobků a poskytne lepší komfort vám i nám. Mimo výrobků na e-shopu nabízíme i aktuální informace o kurzech a další aktuality.

Doufáme, že budete spokojeni a že si vyberete.

www.drevene-kliky.cz