Kurz výroby kantelek s filcovaným obalem z ovčí vlny

2. – 4. prosince 2011

Základní waldorfská škola na Dědině, Praha 6, Žukovského 6/580

„To zní, jako by se na zem snesla nebesa.“

Pokud přemýšlíte o vhodném vánočním dárku pro Vás či pro Vaše děti, možná Vám přijde vhod kurz výroby kantelek na základní waldorfské škole na Dědině. Kantelka je zpravidla sedmi, devíti nebo dvanáctistrunný hudební nástroj, který může být laděn v pentatonice (blízká náladě dětí do devíti let), nebo v diatonice (klasické ladění většiny hudebních nástrojů). Doma jsme si ji oblíbili, neboť její zvuk přináší světlo a klid nám samotným i našim dětem. Rádi s ní budíme děti nebo podmalujeme vyprávění pohádky. Když ji poprvé slyšela naše kamarádka, spontánně řekla: „To zní, jako by se na zem snesla nebesa.“

V prostoru dílen na Dědině budeme vyrábět kantelky z jilmového dřeva. Kdo přijde v páru, může si vyrobit rovněž obal na kantelku z ovčí vlny, a to v sobotu odpoledne a v neděli dopoledne. Na konci kurzu dostanou účastníci malý zpěvník s pentatonickými písničkami, které Vám zůstanou na doma. Některé z nich budete moci již brzy využít: o Mikulášovi, vánoční písničky…

Zde si můžete poslechnout, jak jilmová kantelka zní: (bude brzy doplněno)

Pokud budete chtít, aby Vaše děti měly zážitek ze společného tvoření, vezměte ty starší s sebou, budou se moci přidat. Mohou si vyrobit skřítka nebo jinou postavičku z borovicové kůry, hračku do ruky pro mladšího sourozence, nůž na máslo, rytířský meč atd. Pokud se chcete do práce více ponořit a užít si ji, doporučujeme nechat děti doma.

Lektoři: Marek Vodička (práce se dřevem), Veronika Vodičková (práce s ovčí vlnou) z umělecko-řemeslné dílny Mavlnka ze Semil (www.mavlnka.cz)

Marek Vodička pracoval tři roky jako třídní učitel na základní waldorfské škole, s 35. rokem života se mu stal dlouholetý koníček práce se dřevem zaměstnáním.

Veronika Vodičková je v současné době na rodičovské dovolené. V tvoření čerpá ze zkušeností v chráněné dílně Gawain v Praze.

Cena kurzu

1.900,- Kč

Cena obsahuje: výroba 12 strunné kantely, sada 12 kolíčků, strun a dřeva v ceně 650 Kč. Skupina bude mít k dispozici dláta, svěrky a palice v hodnotě 20.000 Kč. Materiál bude připraven tak, abychom kantelu do nedělního odpoledne stihli.

Bílý filcovaný obal s barevným obrázkem: 400,- Kč

Barevný obal z vnější strany: 500,-Kč (Barvy dle vlastního výběru. Pokud již víte, jakou byste rádi, napište nám předem, připravíme ji).

Cena devítistrunné kantely: 1700,- Kč

Cena sedmistrunné kantely: 1550,- Kč

 

Každému nejpozději týden před seminářem posíláme podrobnější informace.

Děti s sebou?

Pokud budete mít s sebou děti, dejte to včas vědět.

Strava

Pokud se najde někdo, kdo by měl možnost obstarat nákup jídla, uvařit ho a dovézt do školy, budeme rádi. Během soboty se lze občerstvit na vánočním jarmarku.

Záloha a platba předem

Vzhledem ke zkušenostem s odhlašováním z kurzů na poslední chvíli žádáme o zaplacení zálohy 1000 Kč nebo celé částky předem na 178 363 474/0300 (Jako variabilní symbol uveďte Vaše telefonní číslo, do poznámky napište KANTELKY DĚDINA).

S výrobou kantelek začínáme v pátek 2. prosince v 16 hodin.

Výroba obalů: sobota odpoledne a neděle dopoledne (čas bude upřesněn později).

Průběh kurzu:
Pátek 16 – 21 hodin, sobota 8 - 21 hodin s průběžnými přestávkami na návštěvu jarmarku, neděle 9 - 12:00 a 13:00 - 15:00 pro ty, kteří budou potřebovat víc času.

Maximum je 10 účastníků. Prosíme o vstřícnost: zaplacení zálohy a řádnou přihlášku.

Přihlásit se můžete mailem na: vodickovi@mavlnka.cz nebo zavolat na 608 355 071.  


Spouštíme nový e-shop s našimi výrobky!

Milí přátelé, posouváme se dál a spouštíme zbrusu nový e-shop s našimi výrobky. E-shop představí širší nabídku výrobků a poskytne lepší komfort vám i nám. Mimo výrobků na e-shopu nabízíme i aktuální informace o kurzech a další aktuality.

Doufáme, že budete spokojeni a že si vyberete.

www.drevene-kliky.cz