Výroba kantelky s filcovaným obalem

"To zní, jako by se na zem snesla nebesa."

Pokud přemýšlíte o vhodném vánočním dárku pro Vás nebo pro Vaše děti, možná Vám přijde vhod kurz výroby kantelek. Kantelka je zpravidla sedmi, devíti nebo dvanáctistrunný hudební nástroj, který může být laděn v pentatonice (blízká náladě dětí do devíti let), nebo v diatonice (klasické ladění většiny hudebních nástrojů). Doma jsme si ji oblíbili, neboť její zvuk přináší světlo a klid nám samotným i našim dvěma synům. Rádi s ní budíme děti nebo podmalujeme vyprávění pohádky. Když ji poprvé slyšela naše kamarádka, spontánně řekla: "To zní, jako by se na zem snesla nebesa."

Kantelky budeme vyrábět z třešňového dřeva. Kdo bude mít zájem, může si vyrobit rovněž obal na kantelku z ovčí vlny. Na konci kurzu dostanete malý zpěvník s pentatonickými písničkami, které Vám zůstanou na doma. Některé z nich budete moci již brzy využít: o Mikulášovi, vánoční písničky…

Pokud budete chtít, aby Vaše děti měly zážitek ze společného tvoření, vezměte ty starší s sebou, budou se moci přidat. Mohou si vyrobit skřítka z borovicové kůry, hračku do ruky pro mladšího sourozence, nůž na máslo atd. Pokud se chcete do práce více ponořit a užít si ji, doporučujeme nechat děti doma.

Nejbližší kurz bude o víkendu 18. - 20. listopadu na Základní škole na Všeni.

S výrobou kantelek začínáme v pátek 18. listopadu v 16 hodin.

VÝROBA OBALŮ: středa 16. listopadu od 15:30 do 18:00 hodin

Cena: sedmistrunná 1350 Kč, devítistrunná 1500 Kč, dvanáctistrunná 1700 Kč. Obal: Bílý filcovaný obal s barevným obrázkem: 400,- Kč. Barevný obal z vnější strany: 500,-Kč (Barvy dle vlastního výběru. Pokud již víte, jakou byste rádi, napište nám předem, připravíme ji).

Průběh kurzu:

Pátek 16 - 21 hodin, sobota 8 - 12:00, 14 - 21 hodin, neděle 9 - 12:00 a 13:00 - 15:00 pro ty, kteří budou potřebovat víc času.

Maximum je 12 účastníků. Prosíme o vstřícnost: zaplacení zálohy 1000 Kč na číslo účtu 178 363 474 / 0300 a o řádnou přihlášku.

Přihlásit se můžete mailem na: vodickovi@mavlnka.cz nebo zavolat na 608 355 071. Prosím dejte vědět, zda si přejete společnou stravu ve škole, nebo si ji zajistíte sami.


Spouštíme nový e-shop s našimi výrobky!

Milí přátelé, posouváme se dál a spouštíme zbrusu nový e-shop s našimi výrobky. E-shop představí širší nabídku výrobků a poskytne lepší komfort vám i nám. Mimo výrobků na e-shopu nabízíme i aktuální informace o kurzech a další aktuality.

Doufáme, že budete spokojeni a že si vyberete.

www.drevene-kliky.cz