Výroba rytířských mečů s filcovaným pouzdrem

Tatínkové, páni učitelé, už jste si někdy hráli s dětmi na rytíře?  

Ať už dříve či později začnou děti, zejména kluci brát do rukou zbraně a bojovat s nimi. Nejčastěji sáhnou po pistolích. Budeme jim takové dokazování sil odepírat? My jako vychovatelé máme na výběr: Buď dětem pořídíme to, co se nejvíce nabízí, a necháme je po sobě střílet, nebo zvolíme jinou alternativu, kterou je rytířský meč, a hovoříme s nimi o tom, co to znamená být rytířem. Když jsou rytíři hbití, zní při jejich zápolení rytmus, hudba a to je pak radost takovou hudbu poslouchat. Zároveň se cvičí v tom, jaké to je, když aktivně útočí, a nebo se aktivně brání, neboť v životě potřebujeme obě kvality. K čestnému boji patří, když se aktéři v obou rolích střídají.

Popis programu

Prožitkový program Výroba rytířských mečů s filcovaným pouzdrem se nabízí jak pro děti od 3. do 6. třídy, tak pro rodiče. Vhodný počet účastníků je 5 až 12 dětí / 5 až 20 dospělých. Program je koncipován na jedno až dvě odpoledne, délku a denní dobu lze uzpůsobit Vašim potřebám.

V programu pro dospělé se nabízí spojit činnost obou rodičů: tatínkové dělají s většími dětmi meče a maminky filcují s menšími dětmi pouzdra. Čepel a jílec je z dubu, záštita z lípy - aby ji mohli řezbat a snadno opracovat také děti.

Děti se naučí zacházet s rašplí, pilníkem a dlátem, pilkou vyříznou spoj pro sesazení křížové záštity. 

Pro zájemce nabízíme meče k samostatnému dodělání, viz sekce Ze dřeva .

Cena

Cena kurzu je dohodou a závisí na počtu účastníků. Je v ní obsažena příprava polotovarů, materiál, nářadí, cestovné a práce při kursu. Kontaktujte nás a my vám podle aktuálních dispozic obratem sdělíme cenu.


Spouštíme nový e-shop s našimi výrobky!

Milí přátelé, posouváme se dál a spouštíme zbrusu nový e-shop s našimi výrobky. E-shop představí širší nabídku výrobků a poskytne lepší komfort vám i nám. Mimo výrobků na e-shopu nabízíme i aktuální informace o kurzech a další aktuality.

Doufáme, že budete spokojeni a že si vyberete.

www.drevene-kliky.cz