Kurz výroby kantelek z jilmového dřeva

14.-16. prosince 2012, Domov dětí a mládeže v Jablonci nad Nisou

"To zní, jako by se na zem snesla nebesa."

Pokud přemýšlíte o vhodném vánočním dárku pro Vás a pro Vaše děti, rádi bychom Vás pozvali na kurz výroby kantelek v Domově dětí a mládeže v Jablonci nad Nisou. Kantelka je zpravidla sedmi, devíti nebo dvanáctistrunný hudební nástroj, který může být laděn v pentatonice (blízká náladě dětí do devíti let), nebo v diatonice (klasické ladění většiny hudebních nástrojů). Doma jsme si ji oblíbili, neboť její zvuk přináší světlo a klid nám samotným i našim dvěma synům. Rádi s ní budíme děti nebo podmalujeme vyprávění pohádky. Když ji poprvé slyšela naše kamarádka, spontánně řekla: "To zní, jako by se na zem snesla nebesa".

V prostorech Domova a dětí mládeže v Jablonci nad Nisou budeme vyrábět kantelky z jilmového dřeva. Na konci kurzu dostanou účastníci malý zpěvník s pentatonickými písničkami.

Pokud budete chtít, aby Vaše děti měly zážitek ze společného tvoření, vezměte ty starší s sebou, budou se moci přidat. Mohou si vyrobit jeskyňku na betlém pro Josefa a Marii, nůž na máslo, misku, rytířský meč atd. Pokud se chcete do práce více ponořit a užít si ji, doporučujeme nechat děti doma.

Lektor: Marek Vodička z umělecko-řemeslné dílny Mavlnka ze Semil.

S výrobou kantelek začínáme v pátek 14. prosince odpoledne. Čas bude upřesněn. Přihlásit se můžete do 12. prosince na naší kontaktní mailové adrese nebo telefonicky, viz Kontakt .

Cena kurzu: 1.500 Kč

Kurz doporučujeme zejména rodičům dětí do 9 let, učitelům a učitelkám, všem lidem, kteří s lidmi pracují a všem ostatním, kteří přijdou domů unavení z práce a hledají nové zdroje sil.


Spouštíme nový e-shop s našimi výrobky!

Milí přátelé, posouváme se dál a spouštíme zbrusu nový e-shop s našimi výrobky. E-shop představí širší nabídku výrobků a poskytne lepší komfort vám i nám. Mimo výrobků na e-shopu nabízíme i aktuální informace o kurzech a další aktuality.

Doufáme, že budete spokojeni a že si vyberete.

www.drevene-kliky.cz